Fotograficzna jakość spacerów 3D. Nowy standard w branży.

Fotograficzna jakość spacerów 3D. Nowy standard w branży.

Wirtualne spacery 3D są już dostępne w fotorealistycznej jakości. Zmiana jest bardzo widoczna dzięki nowym metodom prezentacji szczegółów i wykorzystaniu zaawansowanych technologii. Style aranżacyjne otrzymały też nowe nazwy: Londyn, Berlin, Oslo, Paryż. Do zestawu dołączył styl Amsterdam.

Każda nowa inwestycja już od teraz jest przygotowywana w nowej jakości, w niezmienionej cenie. Dotychczas aktywne spacery, na życzenie klientów, będą nieodpłatnie zastępowane odpowiednikami w nowych stylach.

Wskaż różnice

Stare i nowe spacery różni wiele. Aby to zobaczyć najlepiej jest porównać dwa ujęcia ze spacerów dla tego samego mieszkania w dotychczasowej i nowej formie:

before-imageafter-image

Uwagę zwraca większa ilość elementów wystroju (rośliny, zasłony, półki, lampy). Warto zaznaczyć, że i w starym stylu i w nowym prezentowane meble są wzorowane na meblach dostępnych w sprzedaży. Oznacza to, że nie oszukujemy oka. Te meble rzeczywiście mieszczą się w pomieszczeniach i oddają rzeczywiste proporcje.

Światła i cienie

Najbardziej istotnym elementem wpływającym na realność obrazu jest rzecz jasna zachowanie światła. Wierne odwzorowanie cieniowania oraz odbić świateł było ważnym zadaniem  w tym projekcie.

Tekstury i materiały 

Realistycznie odwzorowanie faktury powierzchni to kolejny element zaawansowanej grafiki komputerowej wykorzystany w naszych spacerach. Dlatego, wszystkie elementy, w tym tkaniny, wyglądają na jeszcze bardziej prawdziwe.

Mając do dyspozycji bogaty zestaw narzędzi z graficznej wizualizacji pokoju stworzyliśmy niemal fotografię.

before2-imageafter2-image

Realistyczne tekstury to nie jedyny element, który zagrał w nowych stylach. Wiele zawdzięczamy wiernej symulacji parametrów materiałów w różnorodnych scenariuszach oświetleniowych, o których wspomniano wyżej.

Łatwo to zauważyć na elementach o bogatej strukturze np. na wykończonych cegłą  ścianach stylu Londyn.

Mały wielki cud technologiczny

Złożenie w całość tych wszystkich elementów daje niesamowite efekty. W naszym wypadku powodem do satysfakcji jest to, że tak zaawansowane rozwiązania i realistyczne grafiki zdołaliśmy wprowadzić w systemie pozwalającym w krótkim czasie – tj. w kilka godzin – wyrenderować mieszkania dla osiedla liczącego do kilkuset mieszkań. Co więcej, spacery o tak zaawansowanej szacie graficznej i technologii, w dalszym ciągu ładują się na dowolnym urządzeniu w zaledwie kilka do kilkunastu sekund.

before3-imageafter3-image

Unikalny player

Stworzenie niemal realistycznych grafik to zadanie wykonalne. W 3D Estate robimy to automatycznie i na dużą skalę, a to jest unikalna kompetencja. Spacery 3D ogląda codziennie kilka tysięcy użytkowników. Pomaga im w tym zaawansowany player 3D Estate, odpowiedzialny za przeprowadzenie użytkownika przez spacer. Player zawiera dodatkowe funkcje, między innymi: share, zoom, zdjęcie, VR.  

Player i nowa jakość oprawy wizualnej tworzą unikalne połączenie, dzięki któremu oglądanie mieszkań w czasie wirtualnego spaceru jest jeszcze bardziej angażujące.

Comments